Orzechy Laskowe i Włoskie  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Orzechy Laskowe i Włoskie

Leszczyny oraz orzechy włoskie to popularne drzewa w polskich ogrodach. Stanowią ciekawą dekorację. Jednocześnie rodzą zdrowe, pyszne orzechy, które mają wielorakie zastosowanie w kuchni.

Orzech włoski


Orzechy włoskie to drzewa liściaste, o szeroko rozbudowanej koronie. Latem w ogrodzie dają upragniony cień, który pozwala odpocząć od upału i męczącego gorąca. Drzewo rodzi pyszne orzechy, które można zbierać we wrześniu. Odmianą, która daje największe owoce w Polsce jest Jacek sandomierski. Orzechy mają kształt owalny. Czasami zdarza się, że przybierają kształt lekko kanciasty.

Leszczyna


Leszczyna jest drzewem liściastym, z którego możemy zbierać smaczne i zdrowe orzeszki laskowe. Roślina charakteryzuje się pięknymi przebarwieniami w okresie jesiennym. Orzechy laskowe najlepiej sadzić w ogrodzie jesienią. Dobrymi miesiącami są wrzesień lub październik. Można też sadzić je wiosną. Bezwzględnie trzeba wtedy pamiętać o regularnym, odpowiednio obfitym podlewaniu sadzonek.

Zakup orzecha włoskiego lub orzecha leszczyny to z pewnością dobry pomysł. Będą cieszyć oko swoim wyglądem, a jednocześnie zapewnią nam dostęp do pysznych i zdrowych orzechów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w naszym sklepie.

Kategorie

Promocje

Najczęściej kupowane