Pigwy i Pigwowce  Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pigwy i Pigwowce

Pigwa i pigwowiec należą do rodziny różowatych. Choć wiele osób niezwiązanych z ogrodnictwem myśli, że to ta sama roślina, tak nie jest. Pigwa i pigwowiec mają jednak podobne zastosowanie. Rośliny zdobywają coraz większe uznanie wśród ogrodników. Możemy je często spotkać w polskich ogrodach i na działkach.

Pigwa – drzewko lub krzew


Pigwa przywędrowała do nas z Azji. Uznanie zdobyła dzięki pięknemu kwitnieniu i smacznych owocach. Owoce pigwy mają zastosowanie lecznicze. Używa się ich do produkcji dżemów, kompotów, soków i innych przetworów. Pigwy są krzewami. Mogą być też formowane na małe drzewa ogrodowe. Najlepiej rosną w słonecznych miejscach, na żyznych glebach.

Pigwowiec


Pigwowiec jest krzewem ozdobnym. W Polsce często możemy spotkać odmianę pigwowiec japoński. Jest to krzew bardzo urodziwy. Wzrasta do wysokości około 120 cm. Jego owoce są kwaskowate w smaku. Krzewy pigwowca charakteryzują się odpornością na mrozy. Lubią słoneczne stanowiska.

Pigwy i pigwowce to rośliny, które z pewnością warto mieć w swoim ogrodzie. Cieszą oczy pięknym wyglądem, szczególnie w okresie kwitnienia. Możemy tez korzystać z pysznych owoców. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. W asortymencie znajdują się wysokiej jakości szczepionki na pniu, które z pewnością będą pięknie rosły w Państwa ogrodach.

Kategorie

Promocje

Najczęściej kupowane