AMORFA KRZEWIASTA INDYGOWIEC 50 - 60 CM KO.

7.90zł

( 87 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

AMFORA KRZEWIASTA INDYGOWIEC - SADZONKA

Wysokość sadzonki  50 - 60 cm

SADZONKA Z GOŁYM KORZENIEMBardzo efektowny krzew o pięknych kwiatach zebranych w długich kwiatostanach w oryginalnym kolorze i ładnych liściach, na dodatek świetnie radzący sobie w naszym klimacie i mający niewielkie wymagania glebowe.

Dzięki swoim cechom jest uprawiany i jako roślina użytkowa i ozdobna.

Jego niezwykle dekoracyjne, purpurowoniebieskie kwiaty z pomarańczowymi lub żółtymi pylnikami są w postaci wydłużonych, gęstych kwiatostanów, które skupione są po kilka na końcach pędów; ich długość dochodzi do 30 cm. Kwitnie od czerwca do sierpnia zwabiając motyle i pszczoły. Jest rośliną miododajną - cennym pożytkiem dla pszczół.

Aromatyczne, pierzaste liście na pędzie ułożone są skrętolegle, opadają na zimę, a wiosną późno się rozwijają. Ciekawostką jest to, że znajdują się na nich gruczołki żywiczne, które produkują substancję owadobójczą odstraszającą szkodniki, dlatego często w tym celu sadzony jest w ogrodnictwie.

Owoce to wygięte sierpowato strączki skupione w wiechach, które utrzymują się aż do wiosny i są ozdobą krzewów w stanie bezlistnym. Strąki wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym i farmaceutycznym.

To niewielki krzew - dorasta do 2-3 m wysokości, dzięki czemu może być sadzony nawet w małych ogrodach.

Doskonały na nieformowane żywopłoty oraz do nasadzeń naturalistycznych.

Może być stosowany do obsadzania nieużytków, wydm i skarp, a także do wzmacniania brzegów stawów i rzek. Urośnie nawet na terenach bagnistych i na naturalnych rozlewiskach rzecznych.

Amfora krzewiasta to piękna roślina, która może być nasadzana w różnym terenie. Wspaniale wygląda, cieszy oko swoimi efektywnymi kwiatami. Zapraszamy do zakupów!

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

AMORFA KRZEWIASTA INDYGOWIEC 50 - 60 CM KO.

AMORFA KRZEWIASTA INDYGOWIEC 50 - 60 CM KO.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane