GLEDICZJA JAPOŃSKA 20-30 CM Kaseta

3.00zł

( 100 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.plGLEIDICZJA JAPOŃSKA

Wysokość sadzonki 20-30 cm

sadzonka z kasety o wym. 5x5,5x14cm

Drzewo bardzo podobne do glediczii japońskiej, jego wydzielenie jako geograficznej odmiany gatunku jest efektem prac japońskiego taksonoma Takenoshin Nakai. Wydzielił on populacje glediczii porastające tereny Korei jako osobną odmianę, różniącą się morfologicznie od czystego gatunku. Jego prace jednak w głównej mierze prowadzone były w latach 20-tych oraz 30-tych ubiegłego wieku, za czym szedł brak możliwości porównania genetyki tychże populacji. Z czasem wśród botaników oraz taksonomów, ale jeszcze przed erą intensywnych badań molekularnych zaczął przeważać pogląd, że odmiana ta nie różni się od gatunku i nie powinna być wydzielana. Obecnie sytuacja jest nadal niezbyt jasna, badania genetyczne nie są w stanie jasno określić, czy odmiana koreańska glediczii japońskiej faktycznie zasługuje na rangę odmiany, czy też jest tożsama z gatunkiem.

Tak czy owak z naszych obserwacji prowadzonych w szkółce oraz ogrodach botanicznych Europy wynika, że glediczia japońska odm. koreańska nieznacznie różni się od gatunku, choć może to być także efekt zmienności fenotypowej. Drzewa te w warunkach Europy Środkowej dorastają do około 4 – 8 metrów wysokości, pnie oraz konary ich nie są zbyt obficie pokryte cierniami, a młode drzewka często przypominają odmianę bezbronną, pozbawioną cierni. Wzrost typowy dla gatunku, średnio silny, dosyć szybko drzewa wyhamowują wzrost i rozbudowują lekko ażurową koronę. Ozdobne są strąki nasienne tej glediczii, które są naprawdę okazałe pod względem wielkości, a w miarę dojrzewania skręcają się spiralnie i zdobią drzewo nawet w fazie bezlistnej. Polecamy tę odmianę do małych i średnich ogrodów, szczególnie dla kolekcjonerów oraz osób lubiących posiadać rzadkie, ciekawe rośliny, które trudno spotkać nawet w ogrodach botanicznych.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

GLEDICZJA JAPOŃSKA 20-30 CM Kaseta

GLEDICZJA JAPOŃSKA 20-30 CM Kaseta

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane