Dziurawiec zwyczajny - naturalny antydepresant D.

9.99zł

3.99zł

( 97 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Dziurawiec jest jednym z najbardziej popularnych ziół.  Dawniej można go było spotkać tylko na stanowiskach naturalnych, ale obecnie może być uprawiany w każdym przydomowym ogrodzie. Dziurawiec lub inaczej - Ziele Świętojańskie -  jest rośliną wieloletnią. Zakwita zawsze - bez względu na pogodową aurę - w okolicach 24 czerwca - czyli na św. Jana.  Może osiągnąć wysokość około 100cm. Liście dziurawca mają charakterystyczne jasne punkciki do złudzenia przypominające dziurki (stąd jego polska nazwa- dziurawiec). Są to zbiorniki olejków eterycznych. Owocem jest wieloramienna podłużna torebka, zawierająca liczne, drobne, ciemnobrunatne lub czarne nasiona. Kwiaty są żółte, zebrane w baldachogrona. Dziurawiec kwitnie od sierpnia do września.


Dziurawiec (Hipericum perforatum) uprawa:

Dziurawiec najokazalej będzie kwitnąć posadzony na stanowisku słonecznym. Nie ma wygórowanych wymagań jeżeli chodzi o glebę w jakiej rośnie. 

Młode okazy warto podlewać podczas suszy, starsze są dość wytrzymałe na niedobór wody. Od wiosny do lata dziurawiec zaleca się nawozić, szczególnie nawozami organicznymi.  Jest rosliną całkowicie mrozoodporną.


Dziurawiec (Hipericum perforatum) zastosowanie:

Dziurawiec na wszechstronne zastosowanie. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antydepresyjnych i przecinerwicowych ( w tych schorzeniach jest o wiele bardziej skuteczny niż popularna melisa). Oprócz tego działa przecibólowo, przeciwgorączkowo. Dziurawiec usuwa z organizmu uboczne produkty przemiany materii i zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych. Przyspiesza gojenie ran. Ziele dziurawca (na suszenie) zbiera się dwukrotnie w ciągu roku: od połowy czerwca do połowy lipca oraz pod koniec sierpnia. Można je suszyć w warunkach naturalnych osłaniając przed promieniami słonecznymi. 

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dziurawiec zwyczajny - naturalny antydepresant D.

Dziurawiec zwyczajny - naturalny antydepresant D.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane