Dziurawiec Hookera 'Hidcote' ozdobny 20-40 cm p9

3.99zł

( 92 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Od czerwca do października kwitnie ten krzew nieprzerwanie ciesząc oko ogrodnika złotożółtym przepychem kwiatów. Wielkokwiatowy dziurawiec 'Hidcote' jest łatwy w uprawie i mało wymagający. Potrzebuje umiarkowanego podlewania, rośnie dobrze w luźnej, przepuszczalnej glebie ogrodowej. Górna strona liści tej odmiany dziurawca jest zabarwiona na kolor ciemnozielony, podczas gdy dolna jest jaśniejsza, delikatnie zielona z lekkim niebieskawym połyskiem. Wspaniale rośnie zarówno na otwartej przestrzeni w słońcu, jak i na stanowisku półzacienionym. Roślina zachwyca długim okresem kwitnienia i intensywnie żółtymi kwiatami w ogromnej ilości. Jesienią opadają tylko nieliczne liście, przez co krzew zachowuje zielony wygląd nawet w chłodnych miesiącach.

W pierwszym roku po posadzeniu dziurawiec 'Hidcote' nie kwitnie zbyt obficie. Całą energię przeznacza na tworzenie systemu korzeniowego i przystosowanie się do nowego miejsca. Doskonale nadaje się do nasadzenia grupowego, tworząc latem złoty dywan kwiatowy. Pięknie wygląda też w kompozycji z innymi kwiatowymi bylinami o podobnej wysokości (80-150 cm).

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dziurawiec Hookera 'Hidcote'  ozdobny 20-40 cm p9

Dziurawiec Hookera 'Hidcote' ozdobny 20-40 cm p9

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane