Leszczyna pospolita sadzonka z kasety K40 10-30cm

2.99zł

( 500 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Leszczyna pospolita

  • Sadzonka z kasety produkcyjnej K40.
  • Bardzo dobrze ukorzeniona.
  • Nadaje się od razu do posadzenia.
  • Wysokość sadzonki: 10-30 cm
  • łac. Corylus avellana

Leszczyna pospolita to jedyny gatunek leszczyny, który w stanie dzikim występuje w Polsce. W ogrodach i na działkach możemy uprawiać liczne odmiany tego krzewu, które różnią się między sobą pokrojem, oryginalnymi, poskręcanymi pędami oraz kolorami liści.

Leszczyna pospolita (Corylus avellana) to nasz rodzimy i bardzo popularny krzew owocowy, który w naturze występuje w podszyciu lasów, w widnych zaroślach oraz przy brzegach strumieni, jezior i rzek. Roślinę tą spotkać można w niemal całej Europie (oprócz krańców północnych, gdzie jest zbyt zimno), a także w Azji Mniejszej i na Kaukazie. Krzew ten był znany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Nazwa gatunkowa leszczyny pospolitej – Corylus avellana – pochodzi od włoskiego miasta Avellino, eksportera orzechów laskowych.

WYGLĄD I ZASTOSOWANIE

Krzew ten z reguły dorasta do około 5 m wysokości (czasem wyżej). Roślina ta pięknie wygląda wczesną wiosną, kiedy na jeszcze bezlistnych pędach pojawiają się efektowne, długie kotki, które pylą żółtym pyłkiem (są to kwiatostany męskie). Krzew ten przeważnie kwitnie w marcu i kwietniu, czasem jednak kwiaty pojawiają się już w lutym. Leszczyna pospolita jest także ceniona ze względu na swoje owoce: orzechy są bardzo bogate w łatwo przyswajalne, wartościowe tłuszcze. Stanowią także pożywienie dla gryzoni i ptaków. Leszczyna pospolita bardzo obficie owocuje co około 2-3 lata. Orzechy tego krzewu osiągają długość około 2 cm i osadzone są w listkowatych okrywach, które nie okrywają ich w całości.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Leszczyna pospolita sadzonka z kasety K40 10-30cm

Leszczyna pospolita sadzonka z kasety K40 10-30cm

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane