Kasztanowiec kasztan sadzonka z kas. K28 10-30cm pakiet 10 sztuk

35.90zł

( 100 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

PAKIET 10 SZTUK 

Kasztanowiec zwyczajny

  • Sadzonka z kasety produkcyjnej K28.
  • Bardzo dobrze ukorzeniona.
  • Nadaje się od razu do posadzenia.
  • Wysokość sadzonki: 10-30 cm
  • łac. Aesculus

Kasztanowiec (Aesculus) to drzewo, które należy do rodziny mydleńcowatych. Jego środowiskiem naturalnym jest Europa, Ameryka Północna oraz wschodnia część Azji. Obecnie znanych jest 25 gatunków kasztanowca, z czego w Polsce najczęściej spotyka się kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum). Kasztanowiec zwyczajny (zwany także kasztanowcem pospolitym lub białym) wywodzi się z Bałkanów. Jako gatunek uprawowy występuje powszechnie w niemal całej Europie, także w naszym kraju. W nasadzeniach parkowych spotkać można także kasztanowce czerwone, a w arboretach inne gatunki kasztanowców np.: kasztanowiec drobnokwiatowy, gładki, krwisty, żółty.

Wygląd

Kasztanowiec zwyczajny to duże, szybko rosnące drzewo, które może dorastać do około 20-30 wysokości, a średnica pnia może dochodzić do 120 cm. Kasztanowce mają dość gęstą, rozłożystą koronę o pokroju kopulastym, niemal cylindrycznym. Wiosną z dużych, lepkich pąków rozwijają się imponujące liście, które mogą dorastać od około 30-40 cm długości. Mają one kształt dłoniasty i złożone są z 5-7 wydłużonych, odwrotniejajowatych, ząbkowanych na brzegach liści. Liście mają barwę ciemnozieloną, a na jesieni przebarwiają się na kolor żółty lub pomarańczowy.

Kasztanowce najpiękniej prezentują się w czasie kwitnienia, które przeważnie przypada w maju. Kwiaty są miododajne, mają barwę białą lub kremową z czerwonymi albo białymi plamkami u nasady. Kwiaty zebrane są w gęste, wyprostowane, sztywne kwiatostany o wiechowatym kształcie i mogą osiągać długość nawet 30 cm.

Po kwitnieniu zaczynają dojrzewać owoce, które mają postać kolczastych torebek o średnicy około 6 cm. Wewnątrz torebek znajdują się nasiona (od 1 do 3), które wypadają z nich jesienią (przeważnie na przełomie września i października). Nasiona – nazywane powszechnie kasztanami –  są czerwono-brązowe i błyszczące. Dla ludzi są niejadalne (a nawet lekko trujące), ale stanowią bogaty w skrobię pokarm dla zwierząt leśnych np. dzików, jeleni czy saren. Ponadto wyciąg z nasion kasztanowca zwyczajnego wykorzystywany jest w przemyśle medycznym i kosmetycznym.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kasztanowiec kasztan sadzonka z kas. K28 10-30cm pakiet 10 sztuk

Kasztanowiec kasztan sadzonka z kas. K28 10-30cm pakiet 10 sztuk

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane