Hortensja bukietowa Biała P.B 5-10 cm D.P9

13.90zł

9.90zł

Tylko online

( 185 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość 5-10 cm

Sadzonka rośnie w donicy

Odmiana o bardzo dużych kwiatostanach oraz sztywnych, wyprostowanych pędach, dorastająca do około 2 m wysokości i podobnej szerokości.

Kwiatostany o długości nawet 30 cm, na początku zielonkawe, stopniowo wybarwiające się na czystobiały kolor. Pod koniec kwitnienia lekko różowieją. Pojawiają się na krzewie bardzo obficie – młode pędy często uginają się pod ciężarem własnych kwiatów. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać jako bukiety. Kwitnienie zaczyna się w lipcu i trwa aż do października

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Hortensję  można bez problemu wyprowadzić na drzewko, które będzie zachwycać czupryną ogromnych kwiatów.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińska

Hydrangea paniculata 

Pokrój

krzaczasty rozłożysty

Docelowa wysokość

od 1 do 2 m

Tempo wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

Kolor liści/igieł

ciemnozielone

Barwa kwiatów

kremowe, białe, różowe

Kwitnienie

sierpień, wrzesień, październik

Stanowisko

słoneczne, półcieniste

Wymagania glebowe

gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny

Mrozoodporność

-30 °C

Zimozieloność

nieZdjęcia zamieszczone na naszej stronie są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK                                                  

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hortensja bukietowa Biała P.B 5-10 cm D.P9

Hortensja bukietowa Biała P.B 5-10 cm D.P9

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane