Hortensja Miniaturowa Bukietowa Biała B. 20-30 CM D.P9

13.90zł

9.90zł

( 190 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 20-30 cm

drzewko rośnie w donicy  p9

Bardzo ładna karłowa odmiana o kwiatach nieustannie zmieniających kolor w trakcie kwitnienia. Rozpoczyna seledynowo i kredowo-biało, a kończy ciemnoróżowo.To odmiana wczesna, dorastająca do 1m wysokości, tworząca kuliste kępy obsypane ogromną ilością kwiatów. Kwiaty sterylne, nie wytwarzające nasion, pojawiają się na początku lipca. kwitnie prawie 2 miesiące. W szpalerze sadzić w rozstawie co 70-90cm. Odmiana w pełni mrozoodporna i zdrowo rosnąca. Potrzebuje do bujnego kwitnienia żyznej, próchniczej i stale wilgotnej ziemi wzbogaconej przy sadzeniu oraz potem corocznie jesienią rozłożonym lub granulowanym obornikiem albo kompostem. Lubi ściółkowanie korą sosnową. Tolerancyjna co do pH podłoża - od 5,6- 7,5. W trakcie sezonu stosować wiosną i tuż przed kwitnieniem zasilanie nawozami mineralnymi do hortensji. Cięcie pędów nad 2-3 parą "oczek" przeprowadzamy wczesną wiosną. Stanowisko półcieniste lub słoneczne, ale nie silnie nagrzewające się. Dobrze znosi krótkie, okresowe podsuszenia, ale zdecydowanie woli stale wilgotną ziemię.

Nadaje się do uprawy nawet dla leniuchów albo dla tych, którzy mają mało czasu na pracę w ogrodzie. Odmiana nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Hortensja pięknie wygląda w zestawieniu z wieloma bylinami.  Polecamy je posadzić w większych grupach obok hortensji. Hortensja posadzona w długim szpalerze razem z bylinami wyglĄda zachwycająco!WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hortensja Miniaturowa Bukietowa Biała B. 20-30 CM D.P9

Hortensja Miniaturowa Bukietowa Biała B. 20-30 CM D.P9

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane