Hortensja Bukietowa Biało-Różowa P.W. 5-10 CM D. p9

13.90zł

9.90zł

( 438 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 5 - 10 cm

drzewko rośnie w donicy  p9

Jedna z najładniejszych, pięknie przebarwiających się odmian dorastająca do 1,5-2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Rośnie wolniej od innych odmian, ma zwarty kompaktowy pokrój. Kwiatostany pełne, stożkowe, początkowo białe, a następnie dwubarwne, intensywnie różowo-białe. Pod koniec okresu kwitnienia kwiatostany bardzo często przybierają piękną, wiśniową barwę. Kwitnie od lipca do października. Odmiana dostępna jest także w formie drzewka.

W szpalerze sadzić w rozstawie co 90 - 100 cm. Odmiana w pełni mrozoodporna i zdrowo rosnąca. Potrzebuje do bujnego kwitnienia żyznej, próchniczej i stale wilgotnej ziemi wzbogaconej przy sadzeniu oraz potem corocznie jesienią rozłożonym lub granulowanym obornikiem albo kompostem. Lubi ściółkowanie korą sosnową. Tolerancyjna co do pH podłoża - od 5,6- 7,5. W trakcie sezonu stosować wiosną i tuż przed kwitnieniem zasilanie nawozami mineralnymi do hortensji. Cięcie pędów nad 2-3 parą "oczek" przeprowadzamy wczesną wiosną usuwając dobne gałązki osłabiające bujne kwitnienie. Pozostawiamy tylko grube, mocne pędy. Krzewy starsze tniemy na 3-4 parą oczek co 2 lata, zostawiając tylko najsilniejsze, zdrowe gałęzie. Stanowisko półcieniste lub słoneczne, ale nie silnie nagrzewające się. Dobrze znosi krótkie, okresowe podsuszenia, ale zdecydowanie woli stale wilgotną ziemi.

Nadaje się do uprawy nawet dla leniuchów albo dla tych, którzy mają mało czasu na pracę w ogrodzie. Odmiana nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Hortensja pięknie wygląda w zestawieniu z wieloma bylinami.  Polecamy je posadzić w większych grupach obok hortensji. Hortensja posadzona w długim szpalerze razem z bylinami wyglada zachwycająco!WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hortensja Bukietowa Biało-Różowa  P.W. 5-10 CM D. p9

Hortensja Bukietowa Biało-Różowa P.W. 5-10 CM D. p9

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane