Kasztan Zwyczajny 50 - 70 cm K.

6.99zł

( 234 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 50 - 70 cm

sadzonka z gołym korzeniem

Brązowe, błyszczące i miłe w dotyku nasiona ukryte w kolczastych łupinach są uwielbiane przez dzieci, bo można z nich stworzyć całe kasztanowe zoo. Tak chętnie zbierane owoce kasztanowca zwyczajnego to nie jedyna zaleta tego drzewa. Kasztanowce to drzewa o sylwetce rozpoznawalnej bez trudu już z daleka - zwykle wytwarzają krótki, gruby pień i wzniesione masywne konary. Może dorastać do 25-30 m wytwarzając kopulastą, lekko cylindryczną koronę. Jego ojczyzną jest południowo-zachodnia Azja i Bałkany, a od XVI w. był sadzony jako drzewo ozdobne w środkowej Europie, gdzie zdziczał i zadomowił się na dobre. Do Polski przywędrował z Austrii pod koniec XVI wieku, pierwsze egzemplarze zasadzono w podkrakowskim wówczas Łobzowie. Kasztanowce dożywają średnio 200 lat.

Jest drzewem bardzo ozdobnym, sadzonym w parkach, ogrodach, przy alejach i kościołach. Uroku nadają mu wiosną - wcześnie rozwijające się soczyście zielone, okazałe liście i duże kwiatostany, latem – ciemnozielone, gęste korony chroniące przed słońcem i deszczem, jesienią – ciekawe owoce i przebarwiające się liście a zimą – malownicze sylwetki i duże brunatne pąki. Z tego powodu drzewa wyglądają atrakcyjnie przez cały rok.

Kora kasztanowca jest początkowo szara i gładka, później ciemnieje i pęka, tworząc łuszczące się płytki. Elastyczne drewno kasztanowca wykorzystuje się rzadko, ponieważ jest miękkie i mało trwałe, głównie do produkcji mebli. Na grubych, zwieszających się gałęziach wyrastają okazałe, lepkie w dotyku pąki do 3 cm długości, brązowo-czerwone. Są to największe pąki spośród wszystkich drzew europejskich. Po ich rozwinięciu się wydają duże, dłoniasto złożone liście składające się z 5-7 odwrotnie jajowatych listków o piłkowanych brzegach i ciemnozielonym kolorze. Jesienią przebarwiają się na żółto, opadając w całości razem z długą szypułką, stosunkowo wcześnie.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kasztan Zwyczajny 50 - 70 cm K.

Kasztan Zwyczajny 50 - 70 cm K.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane