MINI KIWI Aktinidia Pstrolistna "Szymanowski'' 20-30cm

4.99zł

( 492 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

tel. 25 740 81 90
mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 20 - 30 cm

Sadzonka rośnie w donicy

Aktinidia Dr. Szymanowski to jedna z najbardziej popularnych odmian Aktinidii pstrolistnej. Chętnie wybierana przez ogrodników rozpoczynających przygodę z uprawę Mini Kiwi. Jest to wyjątkowa odmiana Kiwi uzyskana w Polsce - bardzo dobrze znosi polskie warunki atmosferyczne. To odmiana obupłciowa a do tego niezwykle dekoracyjna. Jej owoce przypominają kiwi lecz są wielkości naszego agrestu. Liście, zwłaszcza młode, pokryte są atrakcyjnymi, białymi plamkami, które z czasem różowieją.

Odmiana ta została wyselekcjonowana przez polskiego dendrologa dr. Tadeusza Szymanowskiego. A nazwana została przez jego syna Bartłomieja Szymanowskiego. W 1995 roku wprowadzona do sprzedaży przez Szczepana Marczyńskiego.

Jak smakuję owoce Mini Kiwi i co z nimi zrobić?

Pokrywa je cienka, gładka skórka, więc możesz je jeść bez obierania, na surowo. To świetny dodatek do ciast, galaretek, sałatek i innych potraw urozmaicając znacznie letnie i jesienne posiłki. Jeśli chcesz przechować owoce Aktinidii dłużej to możesz je ususzyć jak winogrona (po ususzeniu wyglądem i smakiem przypominają rodzynki) lub zamrozić. Ale to nie wszystko, nadają się do marynowania, na nalewki, dżemy lub marmolady.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

MINI KIWI Aktinidia Pstrolistna "Szymanowski'' 20-30cm

MINI KIWI Aktinidia Pstrolistna "Szymanowski'' 20-30cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane