MINI KIWI AKTINIDIA 'KEN'S RED' 20-30 cm P9

4.99zł

( 98 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

tel. 25 740 81 90
mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki  ok. 20-30 cm

drzewko rośnie w donicy P9

ktinidia arguta ostrolistna 'Ken's Red' (synonim Red Princess) została otrzymana w Nowej Zelandii. Wyhodował ją Ken Nobbs, któremu ta odmiana zawdzięcza pierwszy człon swojej nazwy (drugi nawiązuje do ciemnoczerwonego miąższu). 

Młode pędy i liście wyraźnie brązowo-czerwone, szybko zieleniejące.

 

Owoce

Owoce spore do 4 cm długości, cylindryczne i lekko spłaszczone. Średnia waga owocu do 17 g. Miąższ ciemnoczerwony, słodki i smaczny. Średnia zawartość witaminy C wynosi ok 70 mg / 100 g owoców.

 

Termin dojrzewania owoców

Owoce dojrzewają na początku października. Mogą się obsypywać. W momencie osiągnięcia pełnej dojrzałości stają się brązowo-czerwone.

Owoce aktinidii ostrolistnej (arguta) dojrzewają nierównomiernie, co wydłuża okres zbiorów. Jako pierwsze dojrzewają owoce będące w cieniu (wewnątrz krzewu), natomiast jako ostatnie – te najsilniej nasłonecznione.

Z uwagi na nierównomierne dojrzewanie, ciężko jest podjąć decyzję o rozpoczęciu zbiorów. Plantatorzy zazwyczaj sugerują się poziomem wskaźnika zawartości cukru w owocach (Brix). Kolejnym wskaźnikiem dojrzałości jest kolor nasion - gdy 90% z nich ma barwę brązową, znaczy to, że owoce są gotowe do zbioru. Zbór danej odmiany jest zwykle jednorazowy.

Owoce mini kiwi możemy zrywać ręcznie lub z użyciem sekatora. W uprawie amatorskiej, najlepiej zbierać owoce dojrzałe – odpowiednio miękkie. Będą wtedy najlepsze do spożycia, gdyż osiągną pełnię aromatu i doskonały smak. Możliwości przechowywania owoców mini kiwi są niewielkie i wynoszą zwykle ok tygodnia.

W uprawie towarowej, ze względów ekonomicznych, zbiór zaczynamy gdy dojrzeją pierwsze owoce (zrobią się miękkie). Zbieramy wtedy wszystkie owoce z krzewu, niezależnie czy są twarde czy lekko miękkie. Owoce po zbiorze przechowujemy w miejscu cienistym.

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

MINI KIWI AKTINIDIA  'KEN'S RED'  20-30 cm  P9

MINI KIWI AKTINIDIA 'KEN'S RED' 20-30 cm P9

9 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane