Klon jawor 100-140 cm d.2L

6.90zł

( 190 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 100-140 cm

DRZEWKO ROŚNIE W DONICY 2L

Klon jawor (Acer pseudoplatanus) należy do rodziny mydleńcowatych (Sapindaceae). W środowisku naturalnym występuje w Europie i Azji.

Drzewo osiąga 30-40m wysokości. Korona jest szeroka, kulista. Kora ma szarą barwę. Początkowo jest gładka, później łuszczy się płatami. Liście mają dłoniasty kształt z pięcioma klapami. Zielonkawożółte kwiaty tworzą wiechy. Jawor kwitnie w maju. Owocem jest kulisty orzeszek ze skrzydełkami. Dojrzewa od września do października.

Jawor ma nieco wyższe wymagania od klonu zwyczajnego. Można uprawiać go w miejscach słonecznych i częściowo zacienionych. Jest wytrzymały na silne wiatry i mrozy. Preferuje podłoża średnio żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Znosi gorsze typy gleb poza suchymi i podmokłymi. Jest średnio wytrzymały na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

Sadzonki umieszcza się w gruncie jesienią lub wiosną. Młode okazy wymagają podlewania w czasie susz. Klony uprawiane na słabszych glebach warto dokarmiać nawozami organicznymi. Aby ograniczyć parowanie wody z podłoża, zaleca się stosować ściółkę.

Drzewa chętnie wykorzystuje się do tworzenia wysokich szpalerów i alei. Klon jawor dobrze wygląda także jako pojedynczy soliter. Nadaje się w szczególności do ogrodów wiejskich i zieleni miejskiej. Jest często spotykany w parkach.

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROKOpinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Klon jawor 100-140 cm d.2L

Klon jawor 100-140 cm d.2L

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Produkty powiązane

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane