Klon Zwyczajny 60-110cm Donica 0,8L

8.90zł

( 197 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - 60-110 cm

drzewko rośnie w donicy 0,8L

Klon pospolity to drzewo średniej wielkości. Przyjmuje rozłożysty, wzniesiony, okrągły lub parasolowaty pokrój. Pień jest prosty, jednak z wiekiem staje się pomarszczony i popękany. Dorasta do 20-30 m wysokości osiągają nawet do 15 m szerokości. Gałęzie klonu pospolitego są grube, o brązowej barwie. Liście są naprzeciwległe dłoniasto klapowane, w zależności od odmiany są od 5- do 7-klapowe, ostro zakończone. Dorastają nawet do 15 cm, latem są zielone, jednak później przebarwiają się na żółto, pomarańczowo, czerwono. Ogonek liściowy jest długi, czerwony, zawiera sok mleczny.

Kwiaty klonu pospolitego pojawiają się od kwietnia do maja, przed rozwojem liści, są żółtozielone, zebrane w baldachogrona. Kwiaty klonu zwyczajnego są silnie miododajne.  Owoce klonu to skrzydlaki, potocznie nazywane noskami. Połączone są we dwa płaskie orzeszki zaopatrzone w skrzydełka lotne.

Drewno klonu pospolitego jest jasne, ciężkie i twarde.

Klon pospolity nie jest wymagający. Dobrze poradzi sobie na większości gleb w Polsce, jednak najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, nisko wapiennych, w miejscach słonecznych i półcienistych. Nie sprzyjają mu tylko tereny zupełnie suche i zalewowe. Jest wytrzymały zarówno na wiatry jak i na mróz i zanieczyszczenia powietrza.

Klon zwyczajny nie wymaga nawożenia. Jeżeli rośnie w dobrym miejscu sam doskonale sobie radzi. Pamiętajmy o nawadnianiu młodych okazów w czasie suszy. Dobrze też na początku uprawy zadbać o to aby drzewa nie chorowały i zabezpieczyć je preparatami grzybowymi i przeciw insektom.Drzewo nie wymaga okrywania na zimę, gdyż jest mrozoodporne. Jednak starsze okazy mogą być atakowane przez zgorzele mrozowe, dlatego bieli się je na zimę. Taki zabieg idealnie sprawdza się, aby zabezpieczyć pień.

Klon pospolity rozmnaża się z nasion, zaraz po ich zbiorze. Odmiany ozdobne można rozmnażać także wegetatywnie przez szczepienie i okulizację, najczęściej przypada to od czerwca do sierpnia.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROKOpinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Klon Zwyczajny 60-110cm Donica 0,8L

Klon Zwyczajny 60-110cm Donica 0,8L

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Produkty powiązane

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane