SUCHODRZEW TATARSKI LONICERA TATARICA 30-50 cm K.

5.99zł

( 50 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki ok. 30-50 cm

sadzonka z gołym korzeniem  

Suchodrzew tatarski to szybko rosnący, bujny i szeroki krzew. Może osiągać 2-4 m wysokości. Pędy gęsto porośnięte są sinozielonymi liśćmi, wcześnie rozwijającymi się wiosną. Bardzo dekoracyjny ze względu na bujne ulistnienie, jak również liczne kwiaty, które pojawiają się bardzo obficie od maja do czerwca. Mogą mieć barwę białą lub różową. Miododajne kwiaty pachną bardzo delikatnie i są chętnie odwiedzane przez owady. W sierpniu pojawiają się drobne, kuliste owoce. Krzew wygląda atrakcyjnie również jesienią za sprawą liści, które przebarwiają się na brązoworóżowy kolor.

Suchodrzew tatarski nie jest zbyt wymagający. Rośnie niemal na każdym rodzaju gleby, ale na przepuszczalnych i dość żyznych będzie czuł się najlepiej. Podłoże powinno mieć odczyn zbliżony do obojętnego. Wyjątkowo dobrze znosi niekorzystne warunki, nie zaszkodzi mu mróz ani okresowe susze. Lubi stanowiska słoneczne, gdzie pięknie rośnie i obficie kwitnie ale będzie rósł również w cieniu.

Jest jednym z nielicznych gatunków nektarujących również w ceniu. Doskonale reaguje na cięcie, które działa pobudzająco na wytwarzanie nowych pędów. Dzięki temu krzew nie tylko ładnie się zagęści, ale również obficie zakwitnie, gdyż kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach. Zakwita na początku maja wydajność miodowa 120 kg.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

SUCHODRZEW TATARSKI LONICERA TATARICA 30-50 cm K.

SUCHODRZEW TATARSKI LONICERA TATARICA 30-50 cm K.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane