MIGDAŁOWIEC MIGDAŁ JADALNY PIĘKNY 180cm K.

59.90zł

( 50 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

 

Wysokość sadzonki - ok. 180 cm

SADZONKA Z GOŁYM KORZENIEM

Migdał jadalny wyrasta na wysokość od 4 do 10 m. Zakwita bardzo wczesną wiosną, nawet pod koniec lutego bądź na początku marca. Charakteryzuje się drobnymi liśćmi, delikatnie postrzępionymi na krawędziach. Liście pojawiają się wiosną, opadają wczesną zimą. Ale to kwiaty wyrastają jako pierwsze. Przybierają białą lub jasnoróżową barwę i otaczają całe drzewko, co daje niesamowity, dekoracyjny efekt. Wydzielają intensywny, słodki zapach. Są niezwykle delikatne, zarówno w dotyku jak i w wyglądzie. Jednak nie utrzymują się długo. Znikają już po trzech tygodniach. Najpopularniejszą częścią rośliny są owoce, zwane migdałami. Przypominają mechate, zielone śliwki. Mają owalny, lekko spłaszczony kształt, o spiczastym zakończeniu. Osiągają nawet 6 cm długości. Otacza je bardzo twarda, zielona skorupa pokryta meszkiem, która jest naturalną ochroną przed deszczem, wiatrem i chłodem. Dojrzałe owoce zbiera się na przełomie sierpnia i września, jednak są w stanie wytrzymać nawet do późnej zimy. Dzięki skorupce zachowują wszystkie właściwości odżywcze, co sprawia, że są gotowe do spożycia po kilkunastu miesiącach.

Migdał jadalny jest obcopylny. Warto go więc zasadzić obok innego migdałowca lub brzoskwini. Z pomocą owadów drzewka nawzajem się zapylą.

Roślina upodobała sobie nasłonecznione miejsce, osłonięte od wiatru. Gleba powinna być żyzna, próchnicza, o umiarkowanej wilgotności, o odczynie neutralnym lub lekko zasadowym. Najlepiej zasadzić ją w doniczce, zwiększy się szansa na przyjęcie.

Migdał nie lubi przesadnie mokrej ziemi, dlatego bądź ostrożny w podlewaniu. Ziemia powinna mieć czas, aby porządnie przeschnąć. Jest odporny na suszę, więc lepiej zapomnieć podlać niż przelać. Jeśli wybierzesz uprawę w doniczce, zadbaj o przepuszczalną ziemię lub umieść na spodzie doniczki drenaż, aby woda nie zalegała.

Uważaj na wiosenne przymrozki, które mogą wyrządzić ogromną szkodę twojej roślince. W czasie mrozów zabezpiecz ją lub w miarę możliwości wnieś do pomieszczenia.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

MIGDAŁOWIEC MIGDAŁ JADALNY PIĘKNY 180cm K.

MIGDAŁOWIEC MIGDAŁ JADALNY PIĘKNY 180cm K.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane