MODRZEW KÓRNIK NA PNIU 100-140CM

48.06zł

( 11 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

tel. 25 740 81 90
mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 100 - 140 cm

drzewko rośnie w donicy

Karłowy krzew o kulistym pokroju. Gęsto ułożone gałązki, tworzą regularną kulę do 2 m średnicy. Przyrosty roczne bardzo krótkie. Po 10 latach osiąga ok. 1 m średnicy. stare egzemplarze czasami przyjmują formę szerokiego stożka. Rozmnażany przez szczepienie i często oferowany w handlu w formie miniaturowego drzewka o okrągłej koronie na niewysokim pniu. Pędy gęste, z pączkami pokrytymi obficie żywicą. Igły sezonowe, jasnozielone, do 2 cm dł., przy wierzchołkach jednorocznych pędów dłuższe, do 3 cm. Igły ładnie przebarwiające się jesienią na żółto. Wymaga żyznej, umiarkowanie wilgotnej gleby i stanowiska w pełnym słońcu. Polecany do małych ogrodów, do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Odmiana polska otrzymana w Arboretum Kórnickim z „czarciej miotły”.

Modrzew europejski ‘Kórnik’ najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku, w podłożu umiarkowanie wilgotnym, lekkim i żyznym, o odczynie kwaśnym. Jest całkowicie mrozoodporny (strefa mrozoodporności 4). Rozmnaża się go przez szczepienie.

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

MODRZEW KÓRNIK NA PNIU 100-140CM

MODRZEW KÓRNIK NA PNIU 100-140CM

Produkty powiązane

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane