Szafirek armeński drobnokwiatowy cebulki 10 szt

28.00zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Tylko online

Dostawa: 7 do 14 dni

Dodaj do listy życzeń


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

tel. 25 740 81 90
mail:sklep@polskieogrody24.pl

Cebulki -10 sztNiewielka roślina cebulowa z rodziny hiacyntowatych. Kwiaty w kształcie kulki, w gęstych gronach o długości ok. 8 cm są intensywnie szafirowe (stąd nazwa). Liście koloru zielonego, zgięte w rynienkę.

Cebule o wydłużonym kształcie i obwodzie do 10 cm, pokryte są jasnoszarą łuską.

Szafirek armeński może rosnąć na większości stanowisk. Najlepsza jest dla niego gleba żyzna, próchnicza, piaszczysto-gliniasta, lekko wilgotna, stanowisko słoneczne lub półcień. Kwitnie od kwietnia do czerwca (zaleca się usuwać przekwitłe kwiaty, aby nie dopuścić do wytworzenia się nasion, co bardzo osłabia roślinę).

Roślinę rozmnaża się z nasion lub cebulek przybyszowych. Cebulki sadzi się na jesieni – we wrześniu lub październiku, na głębokość 5-10 cm.

Szafirek armeński pięknie prezentuje się w grupie (np. na trawniku). Jest to znakomita roślina do ogrodów skalnych, na obwódki, trawniki, rabaty oraz do sadzenia pod krzewami ozdobnymi. Nadaje się także na kwiat cięty (bardzo długo utrzymuje ładny wygląd w wazonie).

Zdjęcia zamieszczone na naszej stronie są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK                                                  

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szafirek armeński drobnokwiatowy cebulki 10 szt

Szafirek armeński drobnokwiatowy cebulki 10 szt

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane