Orzech Laskowy Barceloński Leszczyna K. 50 - 90 cm

7.40zł

( 98 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Wysokość sadzonki - ok 50 - 90 cm

Drzewko z gołym korzeniem

Kilka cech Barcelońskiego orzecha laskowego.

Orzech laskowy Barceloński pochodzi z Hiszpanii. Jest duży, smaczny, słodki i przez wielu konsumentów uznawany za najsmaczniejszy wśród orzechów. Mają dość grubą skorupkę w kolorze czerwonobrunatnym. Kształt orzecha Barcelońskiego jest lekko spłaszczony i zakończony spiczasto. Jądro w orzechu Barcelońskim ma około 45% jego masy, co zalicza go średnio dużych. Orzech laskowy, oprócz walorów smakowych, posiada także duże wartości odżywcze. Jest źródłem witamin A, E i PP. Posiada również zdrowe tłuszcze nienasycone, które obniżają w organizmie poziom złego cholesterolu. Spożywane głównie bezpośrednio jako przekąska, niekiedy w postaci zmielonej jako dodatek do ciast, kremów czy lodów.

 

Orzech laskowy Barceloński – garść informacji o leszczynie.

Ta odmiana leszczyny, oprócz dużych i dobrych orzechów, jest bardzo plenna, odporna na niskie temperatury, regularnie i dość szybko owocująca. Może być zapylaczem dla innych leszczyn. Krzew orzecha laskowego Barcelońskiego dorasta do wysokości 5 metrów i jest bardzo rozłożysty. Z jednego krzewu możemy zebrać między 4,5 kg a 5,5 kg orzechów. Liście leszczyny barcelońskiej są duże, lekko wydłużone, ząbkowane na brzegach i mają barwę jasnozieloną. Aby owocować, potrzebują zapylacza, same również mogą być zapylaczem dla innych odmian.

 

Sadzenie orzecha Barcelońskiego.

Leszczynę orzecha laskowego Barcelońskiego najlepiej sadzić jesienią z uwagi na dość krótki okres wegetacyjny. Pamiętaj jednak, aby po sadzeniu zabezpieczyć roślinę przed nadchodzącymi, zimowymi chłodami. Leszczyna orzecha Barcelońskiego lubi glebę o odczynie zasadowym, żyzną i próchniczą. Zdecydowanie gorzej sobie radzi w piaszczystych podłożach oraz w glebie mokrej, zlewnej i torfowej. Krzew orzecha Barcelońskiego lubi słoneczne stanowiska i osłonięte przed nadmiernym wiatrem. Jeśli chcesz posadzić w swoim ogrodzie więcej krzewów orzecha laskowego Barcelońskiego, pamiętaj, żeby zachować odpowiednią odległość między sadzonkami, minimum 4 metry. Barceloński orzech laskowy jest przede wszystkim smaczny i zdrowy. Jeśli masz ochotę cieszyć się orzechami na swojej działce lub ogrodzie, wybór tej odmiany spełni Twoje oczekiwania. To w tej chwili jedna z najpopularniejszych odmian i najchętniej uprawiana zarówno w uprawie amatorskiej, jak i na plantacjach przemysłowych z uwagi na cechy, które wymieniłam, a także dlatego, że ze względu na dość łatwy zbiór.    

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orzech Laskowy Barceloński Leszczyna K.  50 - 90 cm

Orzech Laskowy Barceloński Leszczyna K. 50 - 90 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

19 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane