ROKITNIK ZWYCZAJNY 30-50 CM k.

5.90zł

( 85 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki 30-50 cm

Sadzonka z gołym korzeniem

Rokitnik zwyczajny - pospolity sadzonki to całkowicie mrozoodporny ciernisty krzew, rozłożysty znany przede wszystkim ze swych ozdobnych jadalnych owoców.

Kwitnie kwiecień, maj. Kwiaty drobne, żółte o charakterystycznym zapachu,pojawiają się przed liśćmi. W ich miejsce powstają kuliste owoce,które przebarwiają się na pomarańczowo i pozostają na gałązkach do zimy. Rokitnik jest rośliną dwupienną by owocował wymaga zapylacza.

Jest krzewem lubiącym słońce,wytrzymałym na suszę, mróz oraz zanieczyszczenia.

Można go stosować jako luźne żywopłoty na wysokie i szerokie osłony,przez wycięcie dolnych gałązek u młodego egzemplarza można uzyskać np. drzewo. Owoce są bogate w witaminy, aromat i smak przypomina jakoby ananasa, można je stosować do wyrobu powideł,dżemów,soków ale najlepiej w rozcieńczeniu z innymi owocami wtedy mają przyjemniejszy smak i aromat.

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ROKITNIK ZWYCZAJNY 30-50 CM k.

ROKITNIK ZWYCZAJNY 30-50 CM k.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane