Tulipany - kwiaty na Dzień Kobiet!

Tulipany - kwiaty na Dzień Kobiet!

8 marca, czyli Dzień Kobiet, to popularne polskie święto, w którym to możemy docenić bliskie nam kobiety! W tym dniu popularne są upominki dla kobiet, a także wręczanie im kwiatów. Najczęściej wybieranymi kwiatami na ten dzień są tulipany... czy wiecie, dlaczego?

Turecka legenda tulipanów

Turecka legenda mówi o wielkiej miłości szczególnej pary: tureckiego księcia o imieniu Fahrad oraz pięknej kobiety Shirin. Historia ta kończy się niestety śmiercią dziewczyny. Zrozpaczony książę, galopując tuż nad urwiskiem, spada z niego, również ponosząc śmierć. Z kropli jego krwi wykwitły ponoć czerwone tulipany, które od tej pory stanowią symbol doskonałej, nieskończonej miłości.

Symbolika tulipanów

Tulipany symbolizują pozytywne emocje, sympatię, ciepło. W zależności od ich barwy, mają różne znaczenie, i tak np. różowe oznaczają troskę, pomarańczowe pożądanie i entuzjazm, żółte radość i szczęście, fioletowe wspaniałomyślność, białe – wybaczenie i niewinność. Oprócz pięknej symboli tulipany stanowią wnoszącą świeżość i kolor dekorację domu, a także przepiękny, orzeźwiający kwiatowy zapach.

Tulipany w naszym ogrodzie - pielęgnacja

Tulipany to bardzo często wybierane do przydomowych ogródków kwiaty. Nic w tym dziwnego – zdobią wiosenny ogród, pachną, ubarwiają go... a do wyboru mamy niezliczone odmiany, różniące się kolorem, kształtem kwiatów, wysokością oraz czasem kwitnienia. Choć nie są to rośliny bardzo wymagające, przyda im się odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim, co roku konieczne jest usuwanie przekwitniętych kwiatów tulipanów. Nie usuwamy przy tym liści i podlewamy rośliny tak długo, aż całkiem zaschną. Po zaschnięciu wszystkich liści, konieczne jest wykopanie cebuli tulipanów, osuszenie ich i przechowywanie w suchym, ciemnym miejscu aż do czasu sadzenia.

Jak i gdzie sadzić tulipany?

Tulipany najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych, w żyznej glebie o dużym stopniu przepuszczalności. Odczyn gleby powinien być obojętny, najlepiej zasilić ją nawozem mineralnym. Cebulki tulipanów sadzimy jesienią, we wrześniu i październiku, tak by zdążyły się zakorzenić przed nadejściem mrozów. Wiele ogrodników sadzi tulipany w specjalnych koszyczkach, chroniących cebulki przed uszkodzeniami wywołanymi przez gryzonie.

Tulipany na Dzień Kobiet

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem prezentu na Dzień Kobiet, postaw na tulipany! Bukiet różnorodnych tulipanów będzie wyrazem sympatii, miłości, i wywoła uśmiech na każdej kobiecej twarzy – wyraź swoje uczucia!

Kategorie blogu

Kategorie

Promocje

Najczęściej kupowane