Małe drzewka ozdobne do ogrodu

Małe drzewka ozdobne do ogrodu

Nawet, jeśli w ogrodzie nie masz dużo miejsca, warto zastanowić się nad ozdobnymi drzewkami. Są one zdecydowanie mniej wymagające niż kwiaty czy większość krzewów, a również zachwycają urodą. Przedstawiamy kilka małych, ozdobnych drzewek, z którymi warto się zapoznać!

Niektóre z nich są z natury niewielkie, inne zaś to tzw. drzewka ozdobne szczepione na pniu – a więc poddane zrośnięciu dwie rośliny lub ich części, dzięki czemu łatwo kontoluje się ich wielkość. Ponad miejscem, w którym roślina została zaszczepiona, nie wyrośnie ona wyżej niż na kilkadziesiąt centymetrów. Dodatkową zaletą są piękne, oryginalne, różnorodne kształty drzewek.

Magnolia - spore, piękne, różowe oraz białe kwiaty magnolii oraz niewielka wysokość drzewka (od 2 do ok. 5 metrów) powodują, że to idealne drzewko ozdobne do mniejszych ogrodów. 

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/magnolia


Jarząb pospolity – przepięknie i barwnie owocujący w kolorystyce czerwonej, pomarańczowej lub żółtej. Zdecydowanie warty uwagi element krajobrazu, tak charakterystyczny dla naszego kraju.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/jarzębina/jarząb


Wierzba japońska całolistna, przybierająca piękne biało – różowe barwy na wiosnę. Jest to odmiana miniaturowa, osiągająca niecałe 2 metry wysokości. Wymaga przycinania oraz formowania korony. Jest to drzewko szczepione na pniu.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/wierzba


Cis pospolity - bardzo powoli rosnące, niewysokie drzewko, obdarzone pięknymi, krągłymi czerwonymi owocami. Mało wymagający, acz preferujący środowisko wilgotne.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/drzewa-i-krzewy-iglaste


Klon kulisty - kolejne drzewko szczepione na pniu. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ, co ciekawe, samoistnie utrzymuje swój kulisty, równomierny kształt korony. Ceniony jako element ozdobny sadzony wzdłuż alejek ogrodowych.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/klon


Migdałowiec trójklapowy, również szczepiony na pniu, bywa nazywany migdałkiem. Charakteryzują go bezlistne pędy i imponujące różowe kwiaty. 

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/migdałowiec


Głogi – to nasze rodzime niskie drzewa, mało wymagające pod względem gleby i snatowiska. Wśród nich wyróżniamy liczne odmiany użytkowe i ozdobne, o pokroju kulistym bądź też o barwnych i pięknych kwiatach.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/głóg


Wiśnia japońska Amanogawa – niskie drzewko, przepięknie kwitnące, o pokroju kolumnowym. Charakterystyczną cechą są jasnoróżowe kwiaty o delikatnym zapachu oraz strzelisty wygląd.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/jabłonie-wiśnie-sliwy-ozdobne


Bez lilak – charakteryzujący się intensywnym zapachem i bogatymi kwiatostanami o różnych brawach. Jest łatwy w pielęgnacji w polskich waunkach klimatycznych.

Tu kupisz sadzonkę >>> https://polskieogrody24.pl/bezlilak

Kategorie blogu

Kategorie

Promocje

Najczęściej kupowane