Hakonechloa smukła Japońska trawa d.2L

25.90zł

15.90zł

( 3 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Ostatnie egzemplarze!

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

WYSOKOŚĆ SADZONKI 

zależna od pory roku

drzewko rośnie w donicy 2l

Trawa o pokroju kaskadowym, rośnie bardziej w górę niż inne odmiany. Rośnie wolno osiąga ok. 30cm wysokości, przy ok. 80cm szerokości. Liście łukowato wygięte w kolorze jasno-cytrynowym.

Kwitnie od sierpnia do października, lekko brązowe kłoski nadają zwiewności i lekkości. Kwiaty nie są tu głównym elementem zdobniczym są mało widoczne. W pełnym słońcu roślina przybiera lekko brunatne kolory.

Trawa ta nie jest zbyt wymagająca, najlepiej rośnie w słońcu i półcieniu, ale dobrze radzi sobie w cieniu. W upalne dni i przy pełnym nasłonecznieniu musimy jednak zadbać, aby roślina miała dostateczną wilgoć w glebie. W cieniu jej liście gorzej się przebarwiają i roślina może lekko tracić na urodzie.

Podłoże dla tego gatunku musi być przepuszczalne, żyzne o lekko kwaśnym odczynie. Uprawa nie jest trudna, jeżeli zapewnimy roślinie optymalne warunki i nawożenie, będziemy cieszyć się dużymi złotymi kobiercami. Nie sadźmy tej trawy zbyt głęboko, może to powodować gnicie u podstawy. Nie przesadzajmy również z podlewaniem, mimo iż lubi wilgotne stanowiska to zbyt mokre podłoże nie jest dla niej korzystne. Mrozoodporność jest dość dobra, ale na wietrznych stanowiskach może nam przemarzać, zatem znajdźmy dla niej odpowiedni zakątek w naszym ogrodzie.Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hakonechloa smukła Japońska trawa d.2L

Hakonechloa smukła Japońska trawa d.2L

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane