WIERZBA MANDŻURSKA PŁACZĄCA 30-60 CM K.

4.99zł

( 27 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki - ok 30 - 60 cm

Sadzonka z gołym korzeniem

Wierzba mandżurska nie wymaga żadnych trudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odpowiednia dla początkujących ogrodników

 Sadząc wierzbę można dać pod korzenie trochę kompostu lub obornika. Koniecznie trzeba ją też obficie podlać, a wtedy przyjmie nam się z łatwością.- Ponieważ preferuje wilgotne stanowiska dobrze jest ją podlewać w czasie długotrwałej suszy.

Roślinę cechuje bardzo silny wzrost. Ma to istotny wpływ na przeprowadzanie corocznego cięcia. Wykonuje się je wiosną, przed pojawieniem się liści. To, jak będziemy przycinać zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Wierzba mandżurska jest na tyle silnie odradzającą się rośliną, że przycięta niemal przy samej ziemi, tego samego roku odrośnie w 1,5 metrowy krzew. Takie niskie cięcie to dobre rozwiązanie dla posiadaczy małych ogrodów, którzy nie chcą by roślina rosła w formie drzewa. Wierzbę przycinać możemy na dowolnej wysokości i dowolne jej gałęzie, uzyskując upragniony kształt. Ciekawym pomysłem jest utworzenie z niej naturalnej altanki. W tym celu najpierw wyprowadzamy ją na gęste, kilkumetrowe drzewo o rozłożystej koronie, a potem usuwamy zbędne gałązki od strony pnia tworząc coś w rodzaju dachu i ścian. Konieczne będzie powtarzanie tego cięcia również w ciągu roku, bo wierzba będzie chciała wypełnić pustą przestrzeń.

Silnie przycinane wierzby będą ładniej wyglądały jeśli nie zapomnimy o ich dokarmianiu, szczególnie jeśli gleba w ogrodzie jest mało żyzna. Obornik i preparaty o wolnym działaniu stosujemy na przełomie III i IV. Jeśli zdecydujemy się na nawozy łatwo rozpuszczalne, to możemy je stosować od końca III do końca VI.  • dorasta do: 5m

  • okres kwitnienia : IV-V

  • nasłonecznienie: stanowiska słoneczne i półcieniste

  • mrozoodporność: dobra

  • przycinanie: tak

  • odczyn gleby : dowolny

  • wilgotność gleby: wilgotna

  • rodzaj gleby: dowolna

  • gęstość nasadzeń: 2-3 szt/m na gęsty szpaler

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

WIERZBA MANDŻURSKA PŁACZĄCA 30-60 CM K.

WIERZBA MANDŻURSKA PŁACZĄCA 30-60 CM K.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane