Winobluszcz Pięciolistkowy Pięcioklapowe pnącze 60-120 CM K.

15.90zł

( 173 szt. )

Dodaj do listy życzeń

Masz pytania? Skieruj je do opiekuna produktu

mail:sklep@polskieogrody24.pl

Wysokość sadzonki bez donicy- ok 60-120 cm

SADZONKA Z GOŁYM KORZENIEMWinobluszcz pięciolistkowy nazywany także (choć błędnie) winobluszczem pięcioklapowym jest samoczepnym pnączem, który wspina się bez pomocy podpór po ścianach budynków, pergolach, pniach drzew i innych powierzchniach. Wytwarza charakterystyczne przylgi na końcach wąsów, które niczym ssawki czepiają się powierzchni.

Winobluszcz pięciolistkowy to silne, bardzo szybko rosnące pnącze (1-2 m rocznie), osiąga wysokość 10-20 metrów. Młode pędy są czerwonawe. Liście są złożone z 5-7 mniejszych eliptycznych liści z wierzchu zielonych, a od spodu szarozielonych. Jesienią liście zmieniają się w szkarłatnoczerwone. Owoce granatowo-niebieskie koralikowate. Kwiaty są niepozorne, zielonkawe, miododajne.

Winobluszcz pięciolistkowy posiada przeciętne wymagania glebowe. Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, nie przeszkadza mu nawet zanieczyszczone powietrze. Jest to szczególnie przydatne pnącze do obsadzania budynków, ale nadaje się również do sadzenia przy altanach, pergolach.

Zdjęcia są robione pod koniec czerwca i przedstawiają realne sadzonki z naszej szkółki. Wzrost oraz wygląd sadzonek/drzewek jest różny w zależności od pory roku

WAŻNA INFORMACJA!

ROŚLINY NA CZAS TRANSPORTU WYJMOWANE SĄ Z DONIC. NIE POWODUJE TO USZKODZENIA SYSTEMU KORZENIOWEGO, KTÓRY JEST PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZONY I OFOLIOWANY.

ZAMÓWIENIA SĄ REALIZOWANE PRZEZ CAŁY ROK

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Winobluszcz Pięciolistkowy Pięcioklapowe pnącze 60-120 CM K.

Winobluszcz Pięciolistkowy Pięcioklapowe pnącze 60-120 CM K.

Wysyłka w ciągu 5-10 dni roboczych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane