Kategorie

Winogrona  Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Winogrona

Uprawa winorośli staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Krzewy rodzą pyszne winogrona, które można zjadać na surowo lub poddawać obróbce. Z winogron produkuje się soki, dżemy czy wino. Pyszne są też w formie galaretki. Wysuszone owoce zjadamy jako rodzynki. Owoce winogron występują w różnej kolorystyce. Znajdziemy odmiany o owocach białych, różowych, aż po ciemne. Owoce są cenione za swą słodycz. Są źródłem wielu witamin i innych cennych składników odżywczych. Szczególnie lubiane są winogrona bezpestkowe.

Winorośl potrafi stanowić piękną ozdobę ogrodu. Może się piąć po ścianach bądź pergoli, będąc jednocześnie ciekawą dekoracją. Winorośl doskonale komponuje się z innymi roślinami w ogrodzie.

Winogron – uprawa sadzonek


Uprawa winogron zależy od gatunku. Rośliny lubią stanowiska nasłonecznione oraz ciepłe. Winorośl dobrze rośnie na glebach lekkich, które zawierają sporą ilość wapnia. Dla wydajnej uprawy rośliny istotny jest też odpowiedni odczynnik PH gleby. Dlatego powinniśmy pamiętać o dobrym nawożeniu podłoża. Winorośle charakteryzują się dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Dlatego dobrze radzą sobie z poborem wody. W sklepie znajdziesz różne odmiany winogron o ciekawej kolorystyce, kształtach i zróżnicowanym smaku. Sadzonki sprzedawane są w doniczkach. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanym asortymentem.